Otomasyon Panoları İmalatı

Uygulama örneklerini incelemek için tıklayın.

TS 3033 EN 60529, TS EN 62208, TS EN 61439-1, TS EN 62262 standartlarına uygun IP41’ den IP66 koruma sınıfına kadar olan boş pano kabinleri kullanılarak her projeye özel 2D ve/veya 3D olarak proje ekiplerimiz tarafından EMC ve LVD kurallarına uygun ve gerçekte kullanılacak olan malzemelerin sembol ve makrolarından oluşan yerleşim planları hazırlanır. Hazırlanan yerleşim planlarının ardından bünyemizde bulunan pano üretim alanına yönlendirilir. Deneyimli pano montaj personellerimiz tarafından 2D ve/veya 3D yerleşim planlarına sadık kalınarak imalat süreci başlatılır.Yerleşim tamamlandıktan sonra tarafımızca hazırlanan elektrik projesine uygun kablolama işlemi başlatılır.

İmalat sürecinin belirli noktalarında proje ve üretim sorumluları tarafından bağlantı sağlamlıkları ve kablo numaralandırmalarının doğruluğu kontrol edilir.

İmalat tamamlandıktan sonra üretilen pano, proje sorumlusu eşliğinde IO testi, EMC Testi ve Sıcaklık Testi gibi testlere tabi tutulur. Testlerin sonucunda oluşan rapor pano sevkiyat birimine aktarılır.